Fiber Optik Aydınlatma Sistemleri ve Diğer Sistemlere Göre Farkları

Fiber Optik Aydınlatma Sistemleri

Işık kaynağından gelen ışığın bulunduğu bölgeden başka bir bölgeye fiber optik kablolar vasıtası ile taşınarak o bölgenin aydınlatılmasında veya dekoratif görüntü oluşturulmasınız sağlayan teknolojik bir sistemdir.

Işık kaynağı ile armatürün farklı yerlerde olması, ulaşılması ve bakımı zor noktaların aydınlatılmasında kolaylık sağlar. Efekt ve farklı modelleme seçenekleriyle tasarımda önemli bir yeri vardır. Fiber optik aydınlatma uygulama kolaylığı sayesinde dekoratif, lokal ve genel aydınlatma ihtiyacı olan her yerde rahatlıkla kullanılabilir .Özellikle estetik ve tasarımın önem kazandığı yerlerde yaratıcılığı ön plana çıkartır. Diğer elektrikli aydınlatma elemanlarının kullanılmasının risk taşıdığı yerlerde fiber optik aydınlatma rakipsiz bir aydınlatma teknolojisidir.

Fiber optik aydınlatma sistemleri elektrik iletmediği ve sadece ışığı taşıdığı için suyun içerisinde, ıslak, nemli, buharlı bölgelerde ve patlama riski yüksek yerlerin aydınlatılmasında güven ile
kullanılır.

Fiber Optik Aydınlatma Sistemleri

Fiber optik aydınlatmada kullanılan LED sistemler Ultraviyole (UV) ve InfraRed (IR) ışınımları içermezler. Bu yüzden değerli nesnelerin (müze ve sergi alanlarında, resim, kıyafet, cephe,  anıt, heykel vb.) yıpranmadan aydınlatılmasında tek çözümdür.

Fiber optik aydınlatma göz ve sinirsel yorgunluğumuzu azaltır, ruhumuzu rahatlatır, psikolojimizi ve her açıdan verimliliğimizi olumlu olarak etkiler.

Fiber optik aydınlatma sistemleri esnek uygulama seçenekleri sayesinde çok geniş kullanım alanlarına sahiptir.

Translate »