Fiber Optik Işık Kaynağı nedir?

Fiber Optik Işık Kaynağı Nedir?

Fiber optik ışık kaynağı nedir sorusuna cevap vermek istersek “Özel olarak üretilen fiber optik ışık kaynaklarıdır” diyebiliriz. HID, HALOGEN ampullü ve LED sistemli olarak üç çeşidi bulunmaktadır. Günümüzde fiber optik aydınlatma için ışık kaynaklarında gelişen teknoloji ile birlikte ağırlıklı olarak LED teknolojisi kullanılmaktadır. LED ışık kaynakları aydınlatmada istenilen özelliklere cevap verecek nitelikte çok çeşitli tasarımlarda ve değişik modellerde üretilmektedir.

Firmamız fiber optik ışık kaynağı üretimi konusunda sürekli kendini geliştirerek yaptığı AR-GE çalışmaları ile yurt dışındaki lider firmalar ile yarışır duruma gelmiş ve tamamen yerli kendi ürünlerini üretmektedir. Ürün yelpazemiz ise her geçen gün genişlemektedir.

Doğanın bize sunmuş olduğu en büyük ışık kaynağı olan güneş. Kapalı mekanların aydınlatılmasında fiber optik kabloların kullanımı ile güneş ışığından da fayda sağlanmaktadır. İlk yatırım sonrası bedava ışık enerjisi ile aydınlatma sahibi olunabiliyor. Kısaca izah edecek olursak sistem; güneş ışığının, yapı dışarısından toplanarak fiber optik kablolar vasıtası ile yapının içerisindeki istenilen bölgelere taşınmasıdır.(Firmamız bu konuda özel projelendirme yapmaktadır. Lütfen bilgi isteyiniz)

Translate »